Pokud jste živnostníci, zobrazí se vám v bilanci příjmy v porovnaní s výdaji. Můžete také přepínat mezi paušálními a reálnými výdaji.

Pro s.r.o. na tomto místě zobrazujeme výnosy a náklady. Všechny tyto údaje znázorňujeme na grafu spolu s přehlednou bilancí.

V pravé horní části tohoto boxu je časový filtr, kde si můžete nastavit, jaké období chcete mít zobrazené. Můžete si vybrat měsíc, kvartál, rok nebo všechny tyto možnosti. Šípkami se potom přepínáte na předcházející, resp. následující období.

V ostatních panelech najdete vaše aktuální údaje:

1. Pohledávky a závazky. V tomto panelu vidíte sumy, které vám dluží klienti, a také sumy, které musíte uhradit svým dodavatelům. Také se tu zobrazuje váš očekávaný příjem, resp. očekávané výdaje.
2. DPH. Přehled fakturované a nákladové DPH a jejich bilance. Podle toho, jestli jste kvartální nebo měsíční plátci DPH, zobrazí se vám DPH za dané období. Šípkami vpravo nahoře si můžete prohlédnout starší období. Pokud nejste plátci DPH, tento panel se vám nezobrazí.
3. Daň z příjmu počítaná za aktuální rok. Šipkami si můžete prohlédnout také předcházející roky.
4. Příjem za posledních 12 měsíců. Tento údaj sledujte, aby jste věděli, jestli vám vzniká povinnost registrovat se jako plátce DPH, případně jestli se máte z kvartálního plátce stát měsíčním plátcem.

Více informací o přehledech týkající se tabulky fakturace a cashflow naleznete tu. Další informace k doplňkovým panelům přehledů naleznete zde.

Comments

  1. Pingback: Jak může exportovat přehledy do Excelu – Pomoc se SuperFakturou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..