V poslední době jsme se setkali s tím, že naši uživatelé začali kontrolovat svoje faktury tak, že filtrují všechny vystavené faktury od začátku, nebo tím, že pohlíží na všechny neuhrazené faktury.

Celý problém jde však řešit jednodušeji a rychleji – u každé faktury kromě hodnoty „created“ držíme i hodnotu „modified“, která představuje datum poslední změny faktury (včetně její úhrady).

 

Příklad:

Při spojení vašeho informačního systému se SuperFakturou chcete odchytit každou změnu na faktuře (úhradu, úpravu údajů odběratele atd.) Pokud budete manuálně volat všechny vytvořené faktury a jejich data propisovat k vám do systému, budete muset tento úkon provést u všech faktur. Pokud jich máte v SuperFaktuře 1000 tak budete volat 1000 requestů (a toto číslo samozřejmě bude společně s množstvím vašich faktur růst). Pokud však faktury vyberete podle „modified“ vypíšou se vám jen faktury jakkoliv změněné za konkrétní období (například jeden den) kterých už bude jenom pár. Výpis ostrých faktur, které byly dnes změněny, nebo jim byla přidaná úhrada tedy bude vypadat takto:

$response = $api->invoices(array(
‚type‘ => ‚regular‘,
‚modified‘ => 1,
));

Obecně doporučujeme použít jakékoliv z níže uvedených období k filtrování:

1 => Dnes
2 => Včera
11 => poslední hodina (když zasílám dotaz v 8:36, hledá doklady změněné za období 7:36 – 8:36)
12 => aktuální hodina (když zasílám dotaz v 8:36, hledá doklady změněné za období vyšší jak 7:59)

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.